fot. pixabay.com

Zakaz wstępu do lasów

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce, Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów. Obowiązuje również zakaz wstępu do parków narodowych. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

Do 11 kwietnia wstęp do lasów został zabroniony. Do tego czasu zamknięte będą także parki narodowe.

Celem tych działań jest nasze bezpieczeństwo w trudnym czasie pandemii koronawirusa – podkreśliła Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych.

– Z uwagi na to, że jednak w ostatnich dniach, bardzo dużo osób zaczęło z tych lasów korzystać – do lasów częściowo też przeniosło się życie towarzyskie i uprawianie sportu – w związku z tym, taka dyspozycja została wydana przez pana premiera – wskazała Anna Malinowska.

Zakaz wstępu do lasów będzie egzekwowany przez Straż Leśną i Straż Parków Narodowych. Są jednak osoby zwolnione z tych ograniczeń.

– Ten, kto wykonuje tam pracę, czyli np. naukowiec zajmujący się jakimiś badaniami na terenie Lasów Państwowych, jak najbardziej będzie mógł do lasu wejść. Do lasu będzie mógł również wejść leśnik czy też firma, która na zlecenie Lasów Państwowych wykonuje pracę w lasach – podkreśliła rzecznik Lasów Państwowych.

2 miliony złotych – tyle Lasy Państwowe przekazały na walkę z pandemią koronawirusa. Użyczyły także swoich ośrodków na terenie całego kraju, które posłużą jako miejsca kwarantanny.

 

TV Trwam News

drukuj