fot. twitter.com/mblaszczak

Min. M. Błaszczak: Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych prawie 8,5 tys. żołnierzy i pracowników wojska

W sobotę w walkę z koronawirusem będzie zaangażowanych prawie 8,5 tys. żołnierzy i pracowników wojska oraz 952 jednostki sprzętu wojskowego; 1640 żołnierzy będzie wspierać Straż Graniczną w ochronie granicy, a 3043 – pomagać Policji – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

„Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 8488 żołnierzy i pracowników wojska oraz 952 jednostki sprzętu wojskowego. 1640 żołnierzy będzie wspierać Straż Graniczną w ochronie granicy, a 3043 pomagać Policji” – napisał na Twitterze minister obrony.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek łącznie o 437 nowych zakażeniach koronawirusem i o 14 zgonach. Bilans zakażeń wzrósł w sumie do 3 tys. 383 osób, z których 71 zmarło.

Każdego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy oraz specjalistyczny sprzęt wojskowy. Żołnierze wspierają też służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 1 kwietnia także żołnierze Żandarmerii Wojskowej wspólnie z policją patroluje miejsca publiczne – przede wszystkim parki, lasy miejskie oraz skwery.

PAP/TV Trwam News

drukuj