fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

Rekordowa ilość chętnych zainteresowanych dobrowolną zasadniczą służbą wojskową

Dziś rozpoczynają się kolejne – ostatnie w tym roku – powołania do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Szef MON wskazał, że podstawowy kurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Do najnowszej edycji zgłosiło się ponad osiem tys. chętnych.

W niedzielę minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, spotkał się w Wojewodzinie koło Grajewa na Podlasiu z żołnierzami nowo powołanej Brygady Zmotoryzowanej. Mówił tam, że podstawowy kurs w ramach dobrowolnej służby wojskowej cieszy się dużym zainteresowaniem.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1723668243288613190

Dziś rozpocznie się ósmy turnus w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Szkolenie potrwa do 9 grudnia.

– To będzie rekordowa edycja: ponad osiem tysięcy ochotników zgłosiło się na podstawowy kurs w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej – dokładnie 8 315 kandydatów na żołnierzy Wojska Polskiego. Jestem dumny z tego, że młodzi polscy patrioci zgłaszają się do tego, żeby służyć w Wojsku Polskim. To jest naprawdę bardzo dobra wiadomość dla bezpieczeństwa naszego kraju – mówił Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1723644726761361469

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to nowy rodzaj służby, który został wprowadzony Ustawą o obronie ojczyzny. Jest skierowana do tych, którzy nie byli wcześniej w armii. Dzięki niej można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo zostać żołnierzem zawodowym.

Rząd Zjednoczonej Prawicy chce, aby Wojsko Polskie liczyło 300 tys. żołnierzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl