fot. PAP/EPA

Włochy: zmarły 174 osoby zakażone koronawirusem, bilans wzrósł do 28 884

We Włoszech w ciągu doby zmarły 174 osoby zakażone koronawirusem – podała w niedzielę Obrona Cywilna. Tym samym łączny bilans zmarłych wzrósł do 28 884. To najniższa liczba zgonów jednego dnia zanotowana od 14 marca.

Obecnie zakażonych jest ok. 100 tys. osób. Liczba chorych pod opieką lekarzy zmniejszyła się od soboty o ponad 500.

Dotychczas w całym kraju potwierdzono ponad 210 tys. przypadków koronawirusa; o ok. 1300 więcej niż wynosił bilans poprzedniego dnia.

Wyleczonych zostało 81,6 tys. chorych. W ciągu doby do zdrowia powróciło 1 740 osób.

Kolejny dzień z rzędu Obrona Cywilna poinformowała o spadku liczby pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Jest ich ok. 1 500.

81 proc. chorych przebywa w domowej izolacji.

Stale poprawia się sytuacja w Lombardii, gdzie zanotowano 42 zgony i dalszy spadek hospitalizacji.

Z Toskanii napłynęły dane o 38 nowych zakażeniach; to najmniej od 8 marca.

Dane potwierdzające kolejny dzień z rzędu poprawę sytuacji epidemicznej zostały ogłoszone na dzień przed wejściem Włoch w nową, drugą fazę epidemii, polegającą na częściowym odmrożeniu gospodarki i zniesieniu niektórych ograniczeń dotyczących swobód obywateli.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl