fot. PAP/Darek Delmanowicz

Chińczycy rewanżują się Polsce za pomoc w walce z koronawirusem – przekażą środki ochronne

Chiny przekażą Polsce środki ochronne w związku z epidemią koronawirusa. Wcześniej to Polska pomogła państwu Środka. Sprzęt ochronny jest niezwykle istotny przy pracy z chorymi oraz osobami podejrzanymi o zarażenie wirusem.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski spotkał się z ambasadorem Chin w Polsce – poinformował wiceszef resortu Waldemar Kraska.

Wiceminister powiedział, że Polska jest zainteresowana także zakupem takich produktów od Pekinu.

– W tej chwili Chiny chcą w tym geście solidarności nam się zrewanżować. To będą rzeczywiście środki ochrony osobiste, ale także współpracujemy, aby firmy chińskie, które wyprodukowały dość dużo tych środków ochrony osobistej, także w sposób odpłatny sprzedawały do nas te środki, które zużywają się. My staramy się dostarczyć jak najwięcej środków ochrony osobistej do wszystkich szpitali, ale pacjentów przybywa, więc tych środków też jest zużywanych na co dzień coraz więcej – zaznaczył Waldemar Kraska.

Dziś zmarła szósta osoba zarażona koronawirusem. Kobieta przebywała w szpitalu w Łańcucie. Miała 27 lat. Do tej pory zarażonych zostało 411 osób.

Resort spodziewa się, że zarażonych będzie przybywać. Pierwsze przypadki pochodziły z zewnątrz, dziś dochodzi do zakażeń wewnątrz kraju.

Przedstawiciele władz apelują o pozostanie w domach.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl