fot. PAP/EPA

Świat walczy z koronawirusem

Świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Jednocześnie trwają prace nad szczepionką przeciwko COVID- 19.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych pandemia koronawirusa przyniosła ponad 90 tysięcy ofiar śmiertelnych. Najwięcej zgonów odnotowano w stanach Nowy Jork, New Jersey oraz Massachusetts. USA wciąż walczą z wirusem. Ostatniej doby zakażenie potwierdzono u kolejnych 24 tysięcy osób. W dalszym ciągu zagrożone są domy opieki.

– W ubiegłym tygodniu wprowadziliśmy wymóg testowania wszystkich pracowników w domu opieki dwa razy w tygodniu. Dlaczego? Po pierwsze, zapewnia bezpieczeństwo personelowi. Po drugie, jeśli zauważysz pozytywny wzrost wśród personelu, jest to alarm, że prawdopodobnie masz prawdziwy problem w tym domu opieki – powiedział gubernator stanu Nowy Jork.

Tymczasem amerykańska firma Moderna pracująca nad szczepionką na COVID -19 poinformowała o pozytywnych wstępnych wynikach pierwszej fazy badań klinicznych.

Wzrost zakażeń odnotują Niemcy. W ciągu minionych 24 godzin to 513 nowych przypadków. Największym ogniskiem koronawirusa pozostają Bawaria, Nadrenia Północna-Westfalia i Badenia-Wirtembergia. Sześć nowych przypadków COVID–19 odnotowano w Chinach, w tym jeden w Wuhan. Nowy przypadek dotyczy pacjenta, który był poprzednio klasyfikowany do zakażeń bezobjawowych, ale pojawiły się u niego symptomy choroby.

– Mam nadzieję, że Wuhan wyzdrowieje tak szybko, jak to możliwe, a ludzie będą mogli bezpiecznie zdjąć maski i wyjść – mówił jeden z mieszkańców chińskiego Wuhan.

Tymczasem na Ukrainie trzeci dzień z rzędu spada liczba wykrytych zakażeń koronawirusem.

TV Trwam News

drukuj