fot. KPRM/Daniel Gnap

Ponad 1250 osób zgłosiło się do pomocy w tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym

Już ponad 1250 osób jest chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Cały czas zgłaszają się kolejni ochotnicy – poinformował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Minister Michał Dworczyk na konferencji we Wrocławiu przekazał informację o liczbie chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Kolejny taki szpital powstanie we Wrocławiu.

W stolicy Dolnego Śląska – jeśli zgodę wyrazi Ministerstwo Zdrowia – szpital będzie zlokalizowany w Centrum Kongresowym przy ul. Rakietowej. Placówka ma być gotowa w najbliższych tygodniach.

Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział, że szpitale tymczasowe to ostatnia i ostateczna linia obrony przed pandemią.

– Mamy nadzieję, że wykorzystanie tych obiektów nigdy nie będzie potrzebne. Natomiast jako przewidująca administracja musimy rozważać wszystkie scenariusze, również te pesymistyczne, dlatego będą powstawały w różnych miejscach w Polsce szpitale tymczasowe – wskazał Michał Dworczyk.

W środę została uruchomiona strona internetowa, za pośrednictwem której zgłaszają się chętni do pracy w powstającym warszawskim szpitalu tymczasowym. Są to kadry medyczne, lekarze, ratownicy i pielęgniarki, salowe oraz sanitariusze.

W Szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w pierwszym etapie powstanie 500 łóżek, a potrzebnych będzie ponad 500 pracowników personelu medycznego.

Zgodnie z zapowiedziami rządu, takie szpitale powstaną w każdym mieście wojewódzkim.

 

RIRM

drukuj