fot. PAP/Paweł Supernak

Szpitale prywatne włączą się w obsługę pacjentów z COVID-19

Szpitale prywatne włączą się w obsługę pacjentów z COVID-19. Baza powiększy się o 1 tys. łóżek. Dodatkowych miejsc dla chorych przybędzie głównie w większych miejscowościach, gdzie prywatne placówki najczęściej prowadzą działalność.

Na udzielenie wsparcia zdecydowało się 18 szpitali, które pierwsze łóżka dla zakażonych pacjentów udostępnią w najbliższych dniach.

Ministerstwo Zdrowia wciąż prowadzi intensywne rozmowy z sektorem prywatnym. Szef tego resortu, Adam Niedzielski, podkreślił, że aktywność tych szpitali będzie bardzo realnym wsparciem w walce z epidemią koronawirusa.

– Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj zakomunikować, że w wyniku naszych rozmów baza łóżek dostępnych na cele COVID-owe, która jest po raz pierwszy w historii efektem współpracy i wysiłku sektora prywatnego, powiększy się o 1 tys. łóżek. Mamy deklarację z systemu prywatnego na 1 tys. łóżek, które będą bardzo realnym wsparciem. Przygotowaliśmy takie rozwiązanie, że oczywiście łóżka te wejdą do puli zażądzanej przez zespoły na poziomie województw – powiedział Adam Niedzielski. 

W czwartek odnotowano największy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem od początku epidemii. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia u ponad 12 tys. osób. Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób. W ciągu doby wykonano ponad 50,2 tys. testów.

 

Ministerstwo Zdrowia spodziewa się dalszego wzrostu zachorowań. Resort ocenia, że sobotnie dane mogą podawać do 15 tys. przypadków.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl