Rosjanie sprawdzają na ile mogą sobie pozwolić

Nie milkną echa naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez dwa rosyjskie samoloty. O poniedziałkowym incydencie poinformowało wczoraj holenderskie ministerstwo obrony.

Dwa holenderskie myśliwce stacjonujące w Malborku zostały poderwane i towarzyszyły rosyjskim SU 34 do granic przestrzeni powietrznej okręgu Kaliningradzkiego.

Myśliwce z Holandii stacjonują w Polsce w ramach operacji NATO – Baltic Air Policing.

Poseł Dariusz Seliga z sejmowej Komisji Obrony podkreślił, że incydent jest powodem do niepokoju.

– Rosjanie testują i sprawdzają, dokąd mogą się posunąć w swoich działaniach. To nie są pomyłki pilotów, że wlatują w strefy powietrzne krajów bałtyckich, czy nasze. Jest to po prostu zlecone zadanie, które wykonują. Sprawdzają, dokąd mogą się dziś posunąć, a w związku z tym jest to penetracja, czyli – mówiąc inaczej – szpiegowanie tych terenów – powiedział Dariusz Seliga.

NATO przejęło w tym roku już w sumie 100 rosyjskich samolotów. To trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl