fot. PAP/Grzegorz Momot

Prezydent A. Duda otworzył w niedzielę 10. charytatywny Slalom Maraton na Kasprowym Wierchu

Celem akcji było wsparcie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, a także rekord trasy w slalomie gigancie. Otwierając zawody, Andrzej Duda podziękował za zaproszenie i możliwość objęcia maratonu prezydenckim patronatem. Dziękował też uczestnikom imprezy i sponsorom.

Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy wspierają fundację Handicap Zakopane. Bardzo dziękuję Polskim Kolejom Linowym, wszystkim tym, którzy wspierają organizację, sponsorom, ale przede wszystkim dziękuję zawodnikom, którzy tutaj przybyli i poświęcają swój czas po to, by jeździć razem z podopiecznymi fundacji i dla podopiecznych fundacji. Cieszę się ogromnie, że po raz kolejny mogę być z Wami. To ogromna przyjemność. Mam nadzieję, że dla fundacji będziemy jeździli jeszcze długie lata –  powiedział Andrzej Duda, prezydent RP.

Prezydent zjeżdżał na nartach wraz z podopiecznymi fundacji Handicap Zakopane.

Andrzej Duda złożył podpis na swoim numerze startowym i na nartach, które zostaną przeznaczone na licytację, a pozyskane fundusze wesprą działalność fundacji Handicap Zakopane.

Inicjatorką pomysłu aktywizacji sportowej i integracji osób z niepełnosprawnościami jest reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim, olimpijka, Małgorzata Tlałka-Długosz.

Fundacja Handicap Zakopane od 2014 r. prowadzi całoroczne, bezpłatne integracyjne treningi sportowe w dyscyplinach zimowych i letnich dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością.

 

RIRM

drukuj