Ks. abp Kupny: Pamiętajcie w modlitwie różańcowej o Polsce

„Dziś, w czasie nabożeństw ku czci Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej pamiętajcie, proszę w modlitwie różańcowej o naszej Ojczyźnie” – napisał na Twitterze abp Józef Kupny.

Rzecznik arcybiskupa podkreśla, iż metropolita wrocławski wiele razy zwracał uwagę na konieczność modlitwy w intencji Ojczyzny. Przywołuje przy tym naukę św. Pawła, który zachęca, by modlić się za wszystkich ludzi, w tym także za sprawujących władzę. – Papież Franciszek komentując te słowa Pisma Świętego zauważył, że nikt z nas nie może powiedzieć, iż losy jego kraju są mu obojętne – tłumaczy ks. Rafał Kowalski, dopowiadając: – Ojciec święty mówi wprost: „dobry katolik miesza się do polityki, dając z siebie to, co najlepsze”, a cóż jest najlepszą rzeczą, jaką możemy dać Ojczyźnie, jak nie nasza prośba, by Bóg miał ją w swojej opiece i hojnie błogosławił.

Profil abp. Józefa Kupnego na Twitterze obserwuje 1572 osoby. Przez rok hierarcha opublikował 462 tweety.

Ks. dr Rafał Kowalski
dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej
Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej
Rzecznik Prasowy Archidiecezji Wrocławskiej

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl