fot. twitter.com/Abp_Jozef

Metropolita wrocławski rozdał ubogim 300 paczek z żywnością

Metropolita wrocławski ks. abp. Józef Kupny poświęcił w sobotę żywność przygotowaną przez Caritas i rozdał ubogim 300 paczek zwierających podstawowe produkty spożywcze. „Życzę wam doświadczenia bożej obecności w waszym życiu” – mówił do potrzebujących ks. abp. Kupny.

Paczki żywnościowe przygotował Caritas Archidiecezji Wrocławice. Ksiądz arcybiskup Józef Kupny poświęcił i rozdał je ubogim w ogrodzie przy siedzibie tej organizacji na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Po poświęceniu pokarmów duchowny złożył potrzebującym życzenia.

„Święta są dla mnie okazją, by, jak co roku, złożyć wam najserdeczniejsze życzenia. W czasie świąt adorujemy Krzyż Chrystusa, by potem cieszyć się jego zmartwychwstaniem (…) dlatego chcę wam życzyć doświadczenia bożej obecności w waszym życiu” – mówił.

Ks. abp. Józef Kupny przypomniał, że Wielka Sobota jest dniem, który Chrystus spędza w miejscu gdzie ludzie oczekują na zbawienie.

„W wyznaniu wiary mówimy +zstąpił do piekieł+. To nie chodzi o to, że Pan Jezus wstąpił do piekła, ale do tego miejsca, w którym ludzie oczekiwali zbawienia, oczekiwali odkupienia. Chrystus w tym dniu nie leży tylko w grobie (…), ale z wielką troską wstępuje tam, aby zwiastować tym, którzy oczekiwali na zbawienie tą radosną wiadomość o zbawieniu” – akcentował.

Dodał, że chce się podzielić z ubogimi „wielką radością zmartwychwstania Chrystusa”.

„Zwycięstwem nad cierpieniem, nad śmiercią. Tą wielką radością, że po przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie wchodzimy w nową, głęboką i trwałą więź z Bogiem” – mówił.

W rozmowie z dziennikarzami duchowny podkreślił, że święta zawsze mają charakter wspólnotowy.

„Święta chcemy przeżywać wspólnie; to okazja do otwierania się na drugiego człowieka i świadczenia pomocy, tym którzy jej potrzebują” – mówił. Ksiądz arcybiskup podkreślił przy tym, że Caritas Archidiecezji Wrocławskiej co roku w okresie przedświątecznym organizuje akcje pomocy dla potrzebujących.

„Zbierane są różnego rodzaju dary i przekazywane ubogim, aby również dla nich ten czas był świąteczny i radosny” – powiedział metropolita wrocławski.

W paczkach rozdanych w sobotę potrzebującym znalazły się m.in. wielkanocna babka, wędliny, sery, żurek, cukier i bochenek chleba.

PAP/RIRM

drukuj