fot. caritas.pl

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowała paczki żywnościowe w ramach akcji „Niosę dobro”

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej pamięta o potrzebujących nie tylko w święta, ale także w majówkę. W ramach akcji „Niosę dobro” przygotowano specjalne paczki żywnościowe.

Projekt „Niosę dobro” w Caritas Archidiecezji Wrocławskiej realizowany jest już od wielu lat. Ma on bardzo konkretne zadanie. [czytaj więcej]

– Dożywienie osób najbardziej ubogich. Osób, które nie mają domów lub takich, które te domy mają, ale korzystają z takich miejsc pomocy, jak jadłodajnia – mówi przedstawiciel Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Z tej prowadzonej przez Caritas we Wrocławiu korzysta ok. 650 osób. Każdego dnia mogą tam liczyć na chleb i gorącą zupę. W dobie koronawirusa projekt nabrał rozmachu.

– Jest wsparty przez Bank Żywności. Jest wsparty przez wielu dobrodziejów i ofiarodawców, którzy wpłacają nam środki na bezdotykowe paczki – podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Dzięki tym wszystkim działaniom w czasie świątecznym dla podopiecznych Caritas udało się przygotować o 150 paczek więcej niż zazwyczaj.

– Ta siatka – w jakimś sensie można powiedzieć wprost –  jest takim ocaleniem dla nich – zaznacza przedstawiciel Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Na tym jednak nie koniec, bo okres wsparcia dla podopiecznych Caritas w tym roku został przedłużony także na majówkę.

– Ponieważ piątek, sobota niedziela jadłodajnie będą nieczynne, to będzie na pewno dla nich ogromne wsparcie na te dni, żeby otrzymać taką paczkę wypełnioną różnymi artkułami o długim terminie spożycia – wskazuje ks. Dariusz Amrogowicz.

W akcję zaangażowanych jest wiele osób. Marcin od miesiąca jest wolontariuszem. I jak sam mówi ma przekonanie, że to co robi – ma sens.

– Myślę, że warto wierzyć, że to dobro procentuje, i że wraca do nas, że nie idzie na darmo – zaznacza Marcin, wolontariusz.

Dla Pana Michała współpraca z Caritasem jest misją. Angażuje się w nią od 3 lat.

– Praca w Caritas jest to misja dawania dobra. Dawania choć trochę miłosierdzia – mówi.

Ramię w ramię z wrocławską Caritas współpracują też żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Naszym głównym zadaniem jest dystrybucja żywności – podkreśla jeden z żołnierzy.

Dla żołnierzy pomoc to – jak mówi rzecznik dolnośląskich terytorialsów, kpt. Renata Mycio – satysfakcja i duma.

– Że mogą pomagać, że mogą nieść pomoc, że są potrzebni – zaznacza kpt. Renata Mycio.

Podobne akcję do tej Archidiecezji Wrocławskiej organizują inne oddziały Caritas w Polsce.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl