Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechów”

Trwa Ogólnopolska akcja Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Celem inicjatywy jest zebranie środków na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. W tym roku ma je otrzymać niemal 50 tysięcy dzieci.

Akcja „Tornister pełen uśmiechów” realizowana jest w całym kraju w diecezjalnych i parafialnych ośrodkach Caritas. W przedsięwzięcie włączył się m.in. prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką, którzy spakują wyprawkę szkolną.

Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, podkreśla, że poprzez włączenie się w tego typu inicjatywę ubogacamy zarówno siebie, jak i innych.

– Każde dziecko, które otrzyma takie wsparcie ma też większą szansę w nauce, a poprzez nią może zdobyć zawód: zostać lekarzem, profesorem czy księdzem. To wszystko jest bardzo istotne. Poprzez wsparcie dzieci w okresie edukacji również wspieramy samych siebie, bo pomagamy naszemu społeczeństwu. Starajmy się otworzyć serca i dać szansę tym dzieciom, które są w trudnej sytuacji życiowej – mówi ks. Marian Subocz.

Ogólnopolski finał akcji” Tornister pełen uśmiechów” odbędzie się 28 sierpnia w Lublinie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl