fot. PAP/Leszek Szymański

MEN przedstawiło zasady bezpiecznego powrotu dzieci do szkół

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło zasady bezpiecznego powrotu dzieci do szkół. Od 1 września szkoły wrócą do tradycyjnej formy nauczania, jednak możliwe będzie wprowadzenie modelu zdalnego lub mieszanego.

Obecna sytuacja epidemiczna pozwala, żeby w większości placówek edukacyjnych przywrócić standardowe zajęcia z bezpośrednim kontaktem nauczycieli i uczniów – wskazuje minister edukacji. Obecnie jedynie w powiatach oznaczonych jako „żółte” i „czerwone” możliwe jest wprowadzenie dodatkowych procedur w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Dyrektor placówki edukacyjnej po zgodzie organu prowadzącego i służb sanitarnych może zdecydować np. o wprowadzeniu kształcenia zdalnego dla uczniów całej szkoły lub części uczniów.

W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem w szkole, placówka powinna przejść na tryb zdalny lub model mieszany – mówił szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski.

– Ten model zdalny to całkowite zakończenie na pewien czas zajęć stacjonarnych i wszyscy uczniowie, wszyscy nauczyciele przechodzą na kształcenie na odległość bądź inny model kontaktu. Model mieszany, który budzi najwięcej wątpliwości, najwięcej pytań. Taki model może pojawić się w sytuacji, kiedy jakaś grupa uczniów bądź pojedynczy uczniowie znajdą się w kwarantannie, czyli okresie dwutygodniowym. Nie chcielibyśmy, żeby tracili wtedy kontakt z nauczycielem – dodał minister.

Jeszcze dziś mają zostać podpisane konkretne rozporządzenia ws. nowego roku szkolnego. W ubiegłym tygodniu resort edukacji zaprezentował wytyczne dla szkół dotyczące reżimu sanitarnego.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl