fot. PAP/ Adam Warżawa

Rzecznik rządu: Do MEN trafiło ponad 900 zgłoszeń na okrągły stół dot. oświaty

Do resortu edukacji trafiło ponad 900 zgłoszeń na okrągły stół poświęcony oświacie – poinformowała rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Z dyskusji zrezygnowały Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

Okrągły stół przewiduje dyskusję w czterech obszarach: uczniowie, nauczyciele, jakość kształcenia i nowoczesna szkoła. Czasu jest coraz mniej. Dyskusja ma ruszyć w piątek.

– Na stronach MEN do tej debaty zgłosiło się już ponad 900 osób. Taki był stan na wczoraj wieczór – mówi rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Do dyskusji zaproszeni są nie tyle związkowcy, co nauczyciele. Takiego rozróżnienia użył premier Mateusz Morawiecki. Do tego dochodzą jeszcze przedstawiciele rodziców i eksperci.

– Będą losowania. Wszystkich nie zaprosimy, żeby nie zrobić z tego show. Dziwię się natomiast, że prezes ZNP podejmuje się oceny spotkania przed spotkaniem – wskazuje Joanna Kopcińska.

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych nie wezmą udziału w okrągłym stole. Proponują dyskusję o przyszłości oświaty w formule Rady Dialogu Społecznego. Jak zapowiedziała minister rodziny Elżbieta Rafalska, zaproszenie dla związkowców jest wciąż aktualne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj