MEN rok szkolny 2017/2018 ogłosiło „Rokiem dla Niepodległej”

Rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej” – ogłosiła minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Ma to związek z przygotowaniami do przyszłorocznej 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Od kilku lat Ministerstwo Edukacji Narodowej nadaje hasła kolejnym latom szkolnym, zwracając uwagę na kwestie, które w danym roku powinny być priorytetem.

W tym roku wraz z pierwszym dzwonkiem zaczęła obowiązywać nowa struktura szkół. Uczniowie, którzy w czerwcu skończyli klasę szóstą, zamiast do gimnazjów poszli do siódmej klasy 8-letniej szkoły podstawowej. Zmianie uległa również podstawa programowa.

Minister Anna Zalewska podkreśliła, że po bardzo dokładnych przygotowaniach rozpoczęto budowanie nowego systemu edukacji.

Nie mógł funkcjonować dalej bez 4-letniego liceum, 1,5-rocznym kursem przygotowującym do matury, bez szkoły zawodowej i wreszcie bez dobrej szkoły podstawowej, która w każdym dowolnym miejscu Rzeczpospolitej ma być taka sama. Ma być tak samo wyposażona i tak samo doskonale przygotowany nauczyciel kształcący dziecko. Jednocześnie ta reforma to bardzo nowoczesne podstawy programowe, które dają wolność nauczycielowi – powiedziała Anna Zalewska.

 

Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęło wczoraj ok. 5 milionów uczniów. Potrwa on do 22 czerwca 2018 r.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl