fot. Adam Guz/KPRM

Matury pisemne rozpoczną się 8 czerwca, egzamin ósmoklasisty – 16 czerwca

Rząd podał terminy egzaminów. Matury pisemne rozpoczną się 8 czerwca, w tym roku zrezygnowano z matur ustnych. Na początku lipca będą możliwe dodatkowe egzaminy dojrzałości dla osób, które z różnych względów nie będą pisać w pierwszym terminie. Wyniki mają być znane do 11 sierpnia.

Z kolei egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca. W kolejnych dniach przeprowadzane będą egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w sierpniu – egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Wyznaczone daty są dosyć odległe i bezpieczne, ostateczna decyzja będzie podejmowana wraz ministrem zdrowia w zależności od sytuacji epidemiologicznej –  poinformował szef MEN Dariusz Piontkowski.

– Rozpoczniemy od egzaminów maturalnych. Rozpoczną się one 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potem w kolejnych dniach egzaminy z kolejnych przedmiotów aż do końcówki czerwca. Chcielibyśmy, aby w tym roku – ze względu na szczególną sytuację epidemiczną – nie miały one tej części ustnej. Będą to więc tylko i wyłącznie matury pisemne. Od 16 do 18 czerwca przewidujemy przeprowadzanie egzaminów dla ósmoklasistów. Od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a potem, w połowie sierpnia – egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych, tak aby mogli oni dokończyć praktyki – powiedział Dariusz Piontkowski.

Minister poinformował też, że obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, aby odwiesić działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Ograniczenie to obowiązuje do 24 maja.

Decyzje zapadły dziś po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl