fot. facebook.com/waldemar kraska

[TYLKO U NAS] W. Kraska: Niedługo obostrzenia odnoszące się do uczestnictwa we Mszy św. będą mniejsze

Trzeba jeszcze przez jakiś czas wytrzymać. Niedługo obostrzenia odnoszące się do uczestnictwa we Mszy św. będą zdecydowanie mniejsze – powiedział w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W poniedziałek rozpocznie się kolejny etap znoszenia obostrzeń wprowadzonych wcześniej w związku z koronawirusem. Otwarte zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, restauracje oraz kościoły.

– Dostępność do restauracji nie będzie taka, jak była przed epidemią. Wszystko będzie zależało od tego, czy poluzowania nie sprawią, że wzrośnie liczba zachorowań – wskazał Waldemar Kraska.

Na pytanie o to, dlaczego w restauracji może być jedna osoba na 4 metry kwadratowe, a w kościele na 10 metrów kwadratowych, wiceminister zdrowia odpowiedział, że „do kościoła w większości chodzą osoby starsze, a zależy nam na tym, aby dystans był zachowany”.

– Infekcja może je dotknąć, co nierzadko kończy się ciężkim przebiegiem tej choroby, a nawet i śmiercią. (…) Trzeba jeszcze przez jakiś czas wytrzymać. Niedługo obostrzenia odnoszące się do uczestnictwa we Mszy św. będą zdecydowanie mniejsze – zapewnił polityk.

Pojawiały się informacje, że w przeciągu dwóch tygodni w niektórych regionach może być zniesiony nakaz noszenia maseczek. Waldemar Kraska powiedział, że jest „bardziej konserwatywny w tym aspekcie”.

– Jest to metoda, aby uchronić osoby, które są w pobliżu nas. To nie chroni nas, tylko osoby, które są wśród nas. Wiem, że jest to uciążliwe, ale da się to przeżyć. Idą ciepłe dni, co sprawiać może niektórym osobom problemy z oddychaniem. Myślę jednak, że poluzowanie zakrywania nosa i ust na pewno nastąpi, tylko zapewne nie będzie to za tydzień czy dwa. Wszystko wskazuje na to, że epidemia będzie powoli w Polsce wygasać. Wtedy nakaz ten będziemy znosić. (…) Należy uważać, bo każde życie ludzkie jest bardzo ważne – zaznaczył gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z wiceministrem Waldemarem Kraską w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj