fot. twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Resort rodziny po raz kolejny apeluje do seniorów, aby pozostali w domach

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej po raz kolejny apeluje do seniorów, aby pozostali w domach. Resort zapewnia, że zadba o starsze osoby, które nie mogą liczyć na wsparcie bliskich czy znajomych.

Minister rodziny Marlena Maląg oraz prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski dwa razy w tygodniu podczas konferencji prasowych będą przekazywali najważniejsze informacje dotyczące wsparcia dla seniorów w dobie pandemii.

We wtorek wskazano, co należy zrobić po zauważeniu niepokojących objawów – kaszlu, duszności, wysokiej temperatury czy ogólnego osłabienia. Przede wszystkim nie należy panikować i najlepiej nie wychodzić z domu. Trzeba także zadzwonić do przychodni rodzinnej. Lekarz za pomocą teleporady zdecyduje, czy należy wykonać test na koronawirusa.

Pandemia to egzamin z międzypokoleniowej solidarności – wskazała minister rodziny.

– To przede wszystkim zabezpieczenie finansowe, które jest przekazywane naszym seniorom. W tym roku dla seniorów, w ramach szeroko rozumianej polityki senioralnej, zostało przeznaczone ponad 20 mld zł. Apelujemy do naszych seniorów, aby pozostali w domu, jeżeli nie ma potrzeby wychodzenia na zewnątrz. My zdając egzamin z międzypokoleniowej solidarności, zadbamy o to, abyście Państwo mieli dostarczone do domów artykuły potrzebne do życia – zapewniła Marlena Maląg.

Znowu obowiązują godziny dla seniora. Jeżeli osoba starsza chce zrobić zakupy – warto, aby do sklepu udała się w godzinach 10.00-12.00.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9291 nowych zakażeniach koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 98 osób. W ciągu doby wykonano ponad 41,5 tys. testów.

Łącznie wykryto w Polsce ponad 192,5 tys. zakażeń i ponad 3700 zgonów.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl