fot. PAP/Darek Delmanowicz

Suwałki: miasto kupiło 16 tys. maseczek dla seniorów

Samorząd Suwałk wydał ponad 100 tys. zł na zakup 16 tys. maseczek wielokrotnego użytku, które trafią do suwalskich seniorów. Na walkę z pandemią koronawirusa miasto wydało dotąd blisko pół mln złotych.

Magistrat poinformował, że miasto kupiło 16 tys. maseczek za 102 tysiące zł. Wolontariusze rozpoczęli ich dostawę bezpośrednio do skrzynek pocztowych seniorów, kobietom powyżej 60 i mężczyznom powyżej 65 roku życia. Z ewidencji Urzędu Miasta wynika, że w Suwałkach jest 14 tys. 97 seniorów.

Władze miasta kupiły maseczki, ale w komunikatach zachęcają seniorów, by ci pozostali w domach i np. przy zakupach korzystali z pomocy rodziny lub wolontariuszy.

Maseczki otrzymali również wolontariusze, którzy je roznoszą i pracują na rzecz tej akcji. 1655 sztuk trafiło także do 16 instytucji miejskich, takich jak Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, czy Dom Pomocy Społecznej Kalina.

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz na stronie Urzędu Miasta podziękował wolontariuszom, którym akcja roznoszenia maseczek zajmie jeszcze kilka dni.

Miasto przekazało także 276 tys. zł dla Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach na zakup niezbędnego sprzętu. Z kolei 65 tys. zł prezydent Suwałk przekazał na zakup środków ochrony osobistej oraz sprzętu dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach. 50 tys. zł trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach na zakup środków ochrony osobistej, sprzętu oraz pokrycie kosztów wyżywienia i zakwaterowania policjantów skierowanych do Suwałk z Komendy Wojewódzkiej z Białegostoku.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl