M. Ogórek: opozycja nie ma merytorycznych argumentów przeciw obecnej władzy

Historyk i polityk dr Magdalena Ogórek w dzisiejszym programie „Gość poranka” w TVP Info odniosła się do konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego wskazując, że to opozycja jest odpowiedzialna za ten spór i jego rozdmuchiwanie. Odniosła się także do sytuacji w SLD, PO i kryzysu imigracyjnego.

Dr Magdalena Ogórek zaznaczyła, że kwestia Trybunału Konstytucyjnego nie powinna być dla żadnej z partii paliwem do walki o władzę.

– Jak wskazują badania i zapotrzebowanie Polaków, temat Trybunału jest poza pierwszą „10”, jeżeli chodzi o potrzeby obywateli. Szczególnie dla opozycji jest to temat zastępczy i to opozycja rozdmuchuje go najbardziej. Proszę zwrócić uwagę na marazm i miałkość ze strony opozycji, jaki tam obecnie panuje. Proszę znaleźć jakieś merytoryczne argumenty, jakiś kontrargument np. dla „Planu Morawieckiego”. Przez prawie rok opozycja nie była w stanie w zasadzie niczego sformułować – powiedziała była kandydatka na prezydenta i dodała, że spór o Trybunał Konstytucyjny zakończy się po kadencji – jak to określiła – polityka Rzeplińskiego.

Magdalena Ogórek przyznaje, że wspiera rząd Prawa i Sprawiedliwości, gdyż widzi w nim wiele wektorów, planów i postulatów, które są szansą dla Polski. Zarówno prezydentura Andrzeja Dudy, jak i rządy PiS-u są to do tej pory dobre rządy i obojętnie, co by robiła opozycja i komentatorzy, by to przykryć, to nie potrafią znaleźć żadnego merytorycznego uzasadnienia – przyznała dr Magdalena Ogórek.

Historyk wskazała, że potrzebna jest w Polsce dogłębna reforma prawa i sądownictwa.

– Jakiekolwiek informacje podają w mediach, zawsze sprowadzane są do jednego: obojętnie, czy dyskutujemy o kobiecie, która przepracowała cztery dni na dyżurze, wychodzi ekspert i mówi – mamy dziurawe prawo czy niestety mogło być tak, ponieważ nie ma przepisów. Czy jeżeli np. chodzi o TK, to obojętnie czy jeden poseł powoła się na ustawę, drugi na Konstytucje, to może być tak, że obaj będą mieli rację. 25 lat temu nie stworzyliśmy państwa prawa. To nie jest państwo prawa, tylko państwo prawników, korporacji prawnych i haraczy wymuszanych od obywateli, które muszą płacić, ale biedny przedsiębiorca, biedny obywatel utonie w gąszczu skomplikowanych i źle napisanych przepisów, nieprzejrzystego prawa, jeżeli nie będzie go stać na bogatego prawnika. Sprawiedliwość jest tylko dla bogatych – zaznaczyła dr Ogórek.

Dr Magdalena Ogórek podkreślała, że Unia Europejska interweniuje w sprawie demokracji w Polsce, a nie czyni żadnych działań w sprawie kryzysu uchodźców, kiedy lada dzień mogą zalać nas tłumy islamistów z Turcji. Jej zdaniem należy nadać wizy dla Ukraińców, natomiast dla Turków absolutnie nie.

– Jestem zwolenniczkom planu ruchu bezwizowego dla Ukraińców, ponieważ my Polacy pokazaliśmy, że nie mamy tej ksenofobicznej twarzy, jaką próbuje nam się przypisać. Chętnie zapraszamy Ukraińców i chętnie korzystamy z ich pomocy. Pokazujemy przede wszystkim, że umiemy z nimi współegzystować i współpracować. Także ja jestem za tym, abyśmy korzystali jednak z pomocy osób, które kulturowo są nam podobne, niż miałaby nas zalać np. diaspora turecka, tak obecna teraz w Europie Zachodniej – podkreśliła dr Ogórek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl