J. Mosiński o ataku na Magdalenę Ogórek: Dochodzimy do granicy „terroru politycznego”

Dochodzimy do pewnej granicy „terroru politycznego” ze strony tych środowisk opozycyjnych – tak poseł PiS Jan Mosiński skomentował atak na dziennikarkę TVP Magdalenę Ogórek. Takie działania zmierzają w kierunku zastraszenia dziennikarzy – zaznaczył poseł.

Magdalena Ogórek została w sobotę zaatakowana przed siedzibą TVP Info przez grupę protestujących. W stronę Ogórek zebrani kierowali okrzyki i uniemożliwiali odjazd samochodem tarasując ulicę.

„Obserwując działania środowisk związanych z opozycją, czyli z PO, Nowoczesną, Obywateli RP i działaczy KOD (widać, że) coraz częściej dochodzi do eskalacji wyrażania protestu wobec obozu rządzącego. Agresywne działania, wymierzone przeciwko obozowi dobrej zmiany trwają od 2,5 roku i coraz częściej kierowane są wobec dziennikarzy telewizji publicznej” – podkreślił Mosiński na poniedziałkowej konferencji prasowej w Kaliszu.

„Obawiam się, że dochodzimy do pewnej granicy tzw. terroru politycznego ze strony tych środowisk” – zaznaczył.

„Agresja wymierzona jest szczególnie w media publiczne, którym przypisuje się różne niecne zamiary, a nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Takie działania zmierzają w kierunku zastraszenia dziennikarzy. Wierzę, że nie dadzą się zastraszyć i nadal będą wypełniać swoją misję” – powiedział poseł.

Jan Mosiński odniósł się też do nowego ugrupowania na scenie politycznej – partii Wiosna, powołanej przez b. prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Według posła PiS partia ta będzie „bólem głowy dla PO, Nowoczesnej, formacji Ryszarda Petru oraz SLD”. To właśnie ze strony tych środowisk będą atakowane wszystkie pomysły programowe Biedronia – ocenił poseł. Według niego projekt Biedronia dożyje do wyborów do Parlamentu Europejskiego, ale później większego znaczenia w polityce mieć nie będzie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl