„Blachy na dachy” – zbiórka funduszy na budowę szkoły w Kamerunie

„Blachy na dachy” – pod takim hasłem ruszyła zbiórka funduszy na budowę szkoły dla kameruńskich dzieci. Organizatorem akcji jest Fundacja Redemptoris Missio.

Uczniowie z regionu Bouba-Djara nie mają budynku szkolnego i uczą się w szałasach, które zbudowane są z łodyg prosa. Chodzi o blisko 500 uczniów. W porze suchej chronią się tam przed upałem, jednak w porze mokrej podczas ulewy dach przecieka. Wtedy dzieci siedzą skulone w wilgotnych ubraniach.

Rodzice są chętni, by wybudować szkołę własnymi rękami. Potrafią też wytworzyć cegły, ale nie mają pieniędzy na blaszany dach, który nie będzie przepuszczał wody.

Liczy się każda złotówka – mówi Justyna Janiec-Palczewska, prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

– Jedna blacha kosztuje 10 euro. My prosimy naszych darczyńców, aby ufundowali jedna blachę, albo chociaż jej fragment. Naprawdę liczy się każda złotówka. Mam nadzieję, że za miesiąc czy dwa te dzieci będą miały już nową szkołę, bo edukacja to najlepsza rzecz dla tych dzieci, która może je spotkać. Dzięki temu mogą zmienić swoją przyszłość. Edukacja w życiu dzieci zmienia wszystko – podkreśla Justyna Janiec-Palczewska.

Do kupna 136 arkuszy blachy na dach szkoły potrzeba 6 tys. zł. Informacje na temat wsparcia można znaleźć [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl