fot. pixabay.com

Trwa akcja „Światełko dla Ukrainy”

Do końca listopada można wesprzeć zbiórkę świec, ciepłych koców i śpiworów w ramach akcji „Światełko dla Ukrainy”. To inicjatywa Fundacji Redemptoris Missio. Zebrane dary trafią do mieszkańców ukraińskiego Izium, którzy stracili swoje domy w wyniku wojny.

Rzeczy w ramach akcji „Światełko dla Ukrainy” można dostarczyć bezpośrednio do siedziby Fundacji Redemptoris Missio przy ul. Junikowskiej w Poznaniu lub przekazać je poprzez wysyłkę.

Prezes Fundacji Redemptoris Missio, Justyna Janiec-Palczewska, zachęcała do wsparcia inicjatywy. Zwróciła przy tym uwagę na tragiczną sytuację wielu ukraińskich rodzin, które zostały odcięte od prądu i ciepła.

Temperatura na zewnątrz spada, z każdym dniem będzie się robiło coraz chłodniej. Są ludzie, którzy mieszkają w swoich zniszczonych domach. Oni bardzo często nie mają szyb w oknach, mieszkają w piwnicach. O tych dramatach niewiele się mówi, a bardzo ważne jest to, żeby im pomóc. Wiemy, iż bardzo potrzebne jest wszystko, co służy do ogrzewania. W tej chwili połowa miasta nie ma prądu, a z 46 tys. mieszkańców zostało jakieś 15-20 tys. osób. To są ludzie starsi i oni naprawdę mogą żyć tylko dzięki naszej pomocy – wskazała Justyna Janiec-Palczewska.

Akcję można wesprzeć również poprzez wpłaty pieniężne. Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie internetowej Fundacji Redemptoris Missio.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl