W województwie zachodniopomorskim powstanie Dolina Wodorowa

W Zachodniopomorskiem powstanie Dolina Wodorowa. Dziś został podpisany list intencyjny w tej sprawie.

W uroczystości podpisania listu intencyjnego dot. powstania Doliny Wodorowej w województwie zachodniopomorskim, która odbyła się w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, wzięła udział m.in. minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa.

Szef resortu klimatu podkreśliła podczas inauguracji, że powstanie Doliny Wodorowej daje szansę na złożenie dobrych projektów, które mogą być finansowane ze środków UE. Wskazała również na potrzebę kształcenia kadr w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Minister Anna Moskwa zapewniła, iż rząd przygotuje regulacje mające ułatwić pracę uczestnikom tej inicjatywy.

– Na pewno projekt będzie projektem sukcesu, kiedy zrobimy konkurs na najlepszą Dolinę Wodorową. Trzeba przygotować się do dużych środków europejskich. Już widzimy, że środki na wodór są zapisane (…). Powstanie Doliny daje szanse na złożenie dobrych projektów, które będą wieloaspektowe. To jest duże wyzwanie dla administracji, żeby przygotowywać dobre regulacje. Część regulacji jest już gotowa, ale przed nami jeszcze Konstytucja RP i kolejne akty prawne. Ze wszystkim jesteśmy na czas i deklarujemy, że będziemy na czas, tak aby nasze regulacje ułatwiały Państwu pracę – powiedziała minister Anna Moskwa.

Powstawanie Dolin Wodorowych jest jednym z priorytetów Polskiej Strategii Wodorowej. Zakłada ona stworzenie krajowej gałęzi gospodarki wodorowej oraz jej rozwój na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej i utrzymania konkurencyjności polskiej gospodarki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl