fot. PAP/Leszek Szymański

Szef MSWiA powołał nowego wiceszefa KGP oraz szefa KSP

Szef MSWiA, Mariusz Kamiński, powołał nadinsp. Pawła Dobrodzieja na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji oraz nadinsp. Pawła Dzierżaka na stanowisko komendanta stołecznego policji – przekazał dziś resort spraw wewnętrznych i administracji.

Jak poinformowano, w powołaniu wzięli udział: wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik oraz komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Nadinsp. Paweł Dobrodziej jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 r. w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Następnie pracował w Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym i zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Pełnił m.in. funkcję komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od listopada 2017 r. był komendantem stołecznym policji.

Nadinsp. Paweł Dzierżak ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest również absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 r. w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie, a w 2006 r. został jego dowódcą. W 2012 r. objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie, natomiast w 2015 r. został powołany na stanowisko I zastępcy. Od 2019 r. pełnił funkcję komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach.

PAP

drukuj