fot. twitter.com/Diecezja_Radom

Ingres ks. bp. Marka Solarczyka do Katedry Radomskiej

W Katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w  Radomiu odbył się dziś ingres nowego ordynariusza diecezji – ks. bp. Marka Solarczyka. 4 stycznia Ojciec Święty Franciszek mianował ks. bp. Marka Solarczyka biskupem diecezji radomskiej. Kanoniczne objęcie nastąpiło 8 stycznia.

W historii Kościoła radomskiego ks. bp Marek Solarczyk jest piątym ordynariuszem. Zastąpił ks. bp. Henryka Tomasika, który przeszedł na emeryturę.

Podczas uroczystości ks. bp Marek Solarczyk mówił do zgromadzonych osób, że staje przed nimi jako moderator życia duchowego.

– Jak zaznaczył papież Franciszek w bulli nominacyjnej, staje przed Wami jako moderator życia duchowego, który zawsze ma się trudzić o wieczne zbawienie Waszych dusz. Modlę się razem z Wami, aby to wszystko, co poczęło się z Ducha Świętego i jest wspierane Jego mocą, trwało w nas i przynosiło owoc. Otoczony Waszą modlitwą pragnę wobec Boga wypowiedzieć moją gotowość do przyjęcia Jego woli i uczynienia wszystkiego, co On poleca dla dobra całej wspólnoty Kościoła radomskiego – powiedział ks. bp Marek Solarczyk.

List z okazji ingresu ks. bp. Marka Solarczyka wystosował m.in. prezydent Andrzej Duda.

Do tej pory ks. bp Marek Solarczyk był biskupem pomocniczym diecezji warszawsko-praskiej. W ramach Konferencji Episkopatu Polski jest m.in. przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży i delegatem ds. KSM.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl