fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Ingres ks. bp. Damiana Bryla do katedry kaliskiej

Przed południem rozpocznie się uroczysty ingres księdza biskupa Damiana Bryla do katedry kaliskiej. Wydarzenie będzie transmitowane przez TV Trwam.

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. bp. Damiana Bryla biskupem kaliskim 25 stycznia br. 11 lutego objął on kanonicznie diecezję, a dziś odbędzie się uroczysty ingres do katedry pw. św. Mikołaja w Kaliszu.

Ks. bp Damian Bryl, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, urodził się w Jarocinie w 1969 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1994 r. w Poznaniu. Później pracował jako wikariusz w parafii w Środzie Wielkopolskiej. Podjął także studia specjalistyczne na Uniwersytecie Navarry w Pampelunie, ukończone doktoratem z teologii. Ks. bp Damian Bryl był spowiednikiem i ojcem duchownym w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Pomagał również w pracy duszpasterskiej w parafii Bożego Ciała. Posługę w seminarium duchownym łączył z pracą redakcyjną w miesięczniku „Katecheta”. Pracował też jako adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

W Konferencji Episkopatu Polski jest członkiem Komisji Wychowania Katolickiego, Komisji Duchowieństwa i Rady ds. Rodziny. Jako swoją dewizę biskupią ks. bp Damian Bryl przyjął słowa z Drugiego Listu do Koryntian: „Miłość Chrystusa przynagla nas”.

Transmisja na antenie TV Trwam od godz. 10.50.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl