Madryt: Ingres ks. abp. Carlosa Osoro

W Madrycie odbył się ingres ks. abp. Carlosa Osoro, „pielgrzyma”, jak nazwał go Papież Franciszek. Wzięło w nim udział siedmiu kardynałów, 60 biskupów, ponad tysiąc kapłanów i tysiące wiernych, którzy z radością powitali nowego pasterza madryckiej archidiecezji.

Dźwięk dzwonów w katedrze Almudena oznajmił przybycie ks. abp. Carlosa Osoro. Towarzyszył mu nuncjusz apostolski w Hiszpanii ks. abp Renzo Fratini oraz jego poprzednik ks. abp Manuel Monteiro de Castro. Zgromadzeni na placu wierni przyjęli nowego pasterza z wielkim entuzjazmem.

Ks. abp Osoro, uśmiechnięty i spokojny, starał się pozdrowić wszystkich. „Rzeczywiście, jest bardzo podobny do papieża Franciszka”, można było usłyszeć wśród ludzi. W katedrze czekało na niego 7 kardynałów, 60 biskupów, ponad tysiąc kapłanów, seminarzyści, przedstawiciele życia zakonnego i władz cywilnych.

W homilii ks. abp Osoro podziękował swojemu poprzednikowi kard. Antonio María Rouco Varela, który stał na czele archidiecezji przez 20 lat. Wezwał obecnych do jedności, utworzenia prawdziwej rodziny w Chrystusie oraz do misji.

– Zapraszam was do niesienia radości Ewangelii, to znaczy do pójścia w miasto, na spotkanie ludzi, aby mówić o Jezusie, słuchać innych, nie zamykać drzwi, żyć odpowiedzialnie na ulicy, zapraszać do osobistego nawrócenia” – powiedział ks. abp Carlos Osoro.

Swoje posługę w archidiecezji zawierzył patronce Madrytu Matce Bożej Almudena.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl