fot. Miquel Bordas

W Hiszpanii odbył się III Kongres Naprotechnologii

Pod hasłem „Bądźcie płodni” w hiszpańskim Alicante odbył się III Kongres Naprotechnologii, który tym razem miał charakter międzynarodowy. Wzięli w nim udział m. in. lekarze z Polski i z Meksyku. Naprotechnologia to jedna z metod leczenia niepłodności.

W Hiszpanii, nad wybrzeżem śródziemnomorskim w Alicante, w niedzielne południe zakończył się  trzeci hiszpański kongres dotyczący naprotechnologii. W spotkaniu uczestniczyło około stu osób z Hiszpanii, Meksyku oraz Polski.

– Naprotechnologia jest coraz prężniej rozwijającą się dziedziną medyczną, której inicjatorem jest dr Thomas Hilgers i założony przez niego Instytut św. Pawła VI. Jej głównym celem jest diagnostyka i leczenie bezpłodności małżeńskiej, z poszanowaniem prawa naturalnego, zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego. Pod mottem „Bądźcie płodni” spotkanie to zgromadziło specjalistów, lekarzy i instruktorów, jak również same małżeństwa, które poddają się leczeniu bezpłodności. Ponadto uczestniczyli w kongresie księża, osoby konsekrowane i świeccy z duszpasterstw rodzinnych hiszpańskich diecezji – wskazał Miquel Bordas.

Podczas kongresu głos zabrał polski specjalista – dr Tadeusz Wasilewski. Podzielił się z hiszpańskimi słuchaczami doświadczeniem swojego nawrócenia. Dawniej był pracownikiem pierwszej kliniki in-vitro w Polsce. Zrozumiał, że szczęście przynoszone rodzicom, którzy w końcu mogą mieć dziecko – nie może się odbywać kosztem zarodków, czyli ludzi, którzy giną. W 2009 r. założył własna klinikę naprotechnologii w Białymstoku [czytaj więcej].

– Bardzo dziękujemy organizatorom spotkania za zaproszenie nas do Hiszpanii. Krzewienie obrony ludzkiego życia od chwili poczęcia, nie powinno mieć granic na świecie, ale dotyczyć każdego człowieka niezależnie, czy jesteśmy w Polsce, w Hiszpanii, w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy zachwyceni poziomem tego kongresu – mówił dr Tadeusz Wasilewski.

Kongres został zorganizowany przez Hiszpańskie Stowarzyszenie Naprotec. Jego członkiem jest Anna Jarmolińska, która mieszka w Hiszpanii i pracuje jako instruktorka metody Creighton, na której opiera się naprotechnologia.

Poprzednie kongresy naprotechnologii zostały zorganizowane w Madrycie (2017) i w Barcelonie (2018).

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl