Ingres ks. bp. Jacka Jezierskiego do katedry elbląskiej

W Elblągu odbył się ingres ks. bp. Jacka Jezierskiego do Katedry św. Mikołaja. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. bp Jezierskiego, biskupem elbląskim 10 maja br. Kanoniczne objęcie diecezji odbyło się 28 maja w kurii diecezjalnej.

Dzisiejszym obrzędom wstępnym Mszy św. przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Celestino Migliore. Odczytał on, wobec zebranych, bullę papieską z nominacją Ojca Świętego Franciszka dla Księdza Biskupa.

Ty wydajesz się nam odpowiedni do kierowania tą owczarnią. Ty, który jesteś ozdobiony ludzkimi i kapłańskimi cnotami w sprawowaniu biskupiej posługi po 20 latach gorliwej i owocnej służby. Ty jako biskup pomocniczy w archidiecezji warmińskiej jesteś dostatecznie doświadczony – czytał ks. abp Celestino Migliore.

Następnie biskup elbląski otrzymał pastorał – znak władzy pasterskiej, a przedstawiciele duchowieństwa, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich złożyli mu akt czci, szacunku i chrześcijańskiego posłuszeństwa.

Podczas homilii, ks. bp Jacek Jezierski podkreślał, że chrześcijanin jest budowniczym pokoju w swojej społeczności. Nowy ordynariusz elbląski wskazał jednocześnie, że zadaniem wspólnot chrześcijańskich jest przeciwstawiać się niszczącej sile zła i erozji wiary.

Zadaniem rodzin chrześcijańskich i parafii jest zmaganie się o wiarę, o życie duchowe, moralne i religijne, własne oraz bliskich – zwłaszcza młodego pokolenia. Naszej wierze i postawom chrześcijańskim zagraża przecież stale wyjałowienie oraz zniszczenie, także przez destrukcyjne nurty obecne we współczesnej kulturze i w promowanych filozofiach życia – zaznacza Ksiądz Biskup.

Uroczystości transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl