W. Brytania/ Policja: po wydarzeniach w Londynie – dochodzenie antyterrorystyczne

Po wydarzeniach w Londynie trwa „pełne dochodzenie antyterrorystyczne” – poinformowała policja na konferencji prasowej. Według telewizji Sky News są dwie ofiary śmiertelne wydarzeń w pobliżu parlamentu.

Policja nie potwierdza na razie ofiar śmiertelnych. Według policji, jest pewna liczba ofiar „terrorystycznego incydentu” wśród nich są funkcjonariusze policji.

„Na tym etapie nie możemy potwierdzić liczby osób rannych ani charakteru obrażeń” – powiedział Ben-Julian Harrtington dziennikarzom.

Według doniesień brytyjskich mediów sprawca rozjeżdżał samochodem przechodniów na chodniku Mostu Westminsterskiego, zanim uderzył w ogrodzenie parlamentu. Według mediów miał następnie rzucić się z nożem na funkcjonariusza policji pilnującego gmachu parlamentu, zanim został postrzelony.

Świadkowie opisują napastnika, który rzucił się na funkcjonariusza pilnującego gmachu parlamentu w centrum Londynu, a następnie został postrzelony przez policję, jako mężczyznę o wyglądzie azjatyckim w wieku 40 paru lat – podają brytyjskie media.

Według świadków napastnik miał przy sobie nóż z ponad 20-centymetrowym ostrzem.

Brytyjska premier Theresa May w związku z atakiem zwołała posiedzenie sztabu antykryzysowego COBRA (Cabinet Office Briefing Rooms) – podała agencja Reutera, powołując się telewizję Sky News.

W związku z wydarzeniami w Londynie ambasada RP w Wielkiej Brytanii zaapelowała o zachowanie ostrożności oraz poinformowała, że konsul RP w Londynie monitoruje sytuację i sprawdza, czy w środowym ataku nie ucierpieli Polacy.

„W związku z ewakuacją okolic Parlamentu w Londynie apelujemy o zachowanie dodatkowej ostrożności oraz stosowanie się do zaleceń policji” – napisano na Twitterze placówki.

Zapewniono również, że „Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie pozostaje w kontakcie z policją”.

„Ustalamy, czy w incydencie ucierpieli obywatele polscy” – podkreślono we wpisie na Twitterze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl