fot. twitter.com

CBA zatrzymała mężczyznę powołującego się na wpływy w US i u komornika

CBA zatrzymała mężczyznę, który wziął łapówkę, powołując się na wpływy w urzędzie skarbowym i znajomość z komornikiem w Kościerzynie (Pomorskie). Żądał 50 tys. zł za pomoc w załatwieniu sprawy, zadowolił się 10 tys. zł – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział dziś PAP, że zatrzymany, to Jan W., który za łapówkę miał się podjąć pośredniczenia w załatwieniu sprawy w urzędzie skarbowym i u komornika.

Funkcjonariusze, oprócz pomieszczeń należących do zatrzymanego, przeszukali także mieszkanie komornika i jego biuro w US, tam zabezpieczyli dokumenty związane ze sprawą” – powiedział Temistokles Brodowski.

Podczas śledztwa agenci gdańskiej delegatury Biura ustali, że W. obiecał lokalnemu biznesmenowi załatwienie korzystnego dla niego rozstrzygnięcia w toczącym się postępowaniu egzekucyjnym przed kościerskim urzędem skarbowym.

Zatrzymany mężczyzna w zamian zażądał od przedsiębiorcy 50 tys. zł. Jednak w ostatecznym rozliczeniu zadowolił się 10 tys. zł” – podał Temistokles Brodowski.

Jak dodał, gdańska prokuratura okręgowa już postawiła W. zarzut płatnej protekcji i postanowiła o dozorze policji wobec W.

PAP/RIRM

drukuj