Rada Ministrów: podsumowanie działań Polityki Spójności po pierwszym półroczu br. 

Rada Ministrów zbierze się dziś na cotygodniowe posiedzenie. Jednym z głównych punktów obrad rządu będzie informacja o realizacji unijnych programów Polityki Spójności w pierwszym półroczu tego roku.

W trakcie dzisiejszego posiedzenia ministrowie podsumują pierwsze półrocze tego roku w Polityce Spójności. Dla Polski Polityka Spójności jest bardzo istotna. Nasz kraj jest największym beneficjentem tego działu budżetu Unii Europejskiej.  Na lata 2014–2020 mamy do wydania ponad 80 mld euro. Z tych pieniędzy mają zostać sfinansowane drogi, szkoły, transport publiczny czy modernizacja kolei.

Przedmiotem rozmów dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów będzie również projekt ustawy, która umożliwi wprowadzenie ostrzejszych norm emisyjnych tam, gdzie jest duży smog. Propozycja zakłada, że sejmiki wojewódzkie będą mogły wprowadzić ostrzejsze wymagania emisyjne dla średniej wielkości źródeł spalania tam, gdzie nie są dotrzymywane standardy jakości powietrza.

Ministrowie będą omawiać również projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach, przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem noweli jest uproszczenie uregulowań dotyczących zezwoleń na pobyt czasowy cudzoziemców z uwagi na przeniesienie wewnątrz przedsiębiorstwa.

Maksymalny okres przeniesienia będzie wynosił 3 lata w przypadku pracowników kadry kierowniczej i specjalistów oraz rok w przypadku pracowników odbywających staż. Po upływie tego okresu osoby te będą musiały opuścić terytorium państw członkowskich, chyba, że otrzymają zezwolenie na pobyt na innej podstawie, zgodnie z przepisami unijnymi lub krajowymi.

TvTrwamNews/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl