Rząd zajmie się dziś projektem „małego ZUS-u”

Projektem tzw. „małego ZUS-u”, czyli obniżeniem składek na ubezpieczenie społeczne osobom prowadzącym działalność na mniejszą skalę, zajmie się dziś rząd.

Według projektu, składki miałyby zostać obniżone z ponad 1 tys. 200 zł do ok. 660 zł. Obniżka dotknie przedsiębiorców, którzy prowadzą mniejsze firmy. Nowe rozwiązanie ma objąć prawie 200 tys. podmiotów.

Autorem noweli jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Resort zakłada, że przedsiębiorcy, których przychody w 2018 r. nie przekroczą średniomiesięcznie 5 tys. 250 zł, będą mogli korzystać z tych regulacji już od nowego roku.

Ma to przynieść oszczędności, poprawić rentowność małych biznesów, a także dać wsparcie rodzinnym firmom. Inny cel to także ograniczenie tzw. szarej strefy.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl