Pruszków: Rusza proces b. lidera KOD M. Kijowskiego

Przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie rusza proces byłego lidera KOD Mateusza Kijowskiego oraz byłego skarbnika KOD Piotra Ch. Mężczyźni zostali oskarżeni o poświadczenie nieprawdy w fakturach i przywłaszczenie pieniędzy ze zbiórek komitetu społecznego KOD.

Firma Kijowskiego i jego żony miała świadczyć dla komitetu i stowarzyszenia KOD usługi informatyczne. Zdaniem śledczych, nie zostały one jednak wykonane, a Kijowski oraz Piotr Ch. mieli przywłaszczyć sobie z tego tytułu 121 tys. zł.

Jak informowała prokuratura, oskarżonym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Kijowski twierdzi, że zarzuty są „absurdalne”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl