CBA na tropie afery łapówkarskiej

Afera łapówkarska w spółce Skarbu Państwa Tauron Ciepło. Inspektor odpowiedzialna za remonty i inwestycje przyjęła prawie pół miliona złotych łapówek od firm wykonujących zlecenia na rzecz spółki. Aferę ujawniło Centralne Biuro Antykorupcyjne, które zatrzymało już osiem podejrzanych osób.

Bożena K. pełniąca funkcję inspektora odpowiedzialnego w spółce Tauron Ciepło za nadzór nad remontami, inwestycjami i odbiorami przyjęła 37 łapówek na łączną kwotę 480 tysięcy złotych. Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku, gdy przyjmowała łapówkę w wysokości ponad 74 tysięcy złotych od biznesmena wykonującego zlecenia na rzecz spółki.

Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli majątek kobiety w kwocie 316 tysięcy złotych. Zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 30 tysięcy złotych. CBA zatrzymało w sprawie jeszcze siedem osób, którym prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła zarzuty. Są to głównie biznesmeni, którzy wręczali łapówki, pracownicy spółki Tauron Ciepło.

 CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów. Większość udziałów w spółce Tauron Ciepło posiada Skarb Państwa. Spółka zajmuje się produkcją energii elektrycznej oraz ciepła, a także świadczeniem usług dystrybucji ciepła. W jej skład wchodzą 4 elektrociepłownie węglowe w Tychach, Bielsku Białej, Katowicach i  Dąbrowie Górniczej.


TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl