Rodzina przedmiotem wspólnej troski

Polityka prorodzinna powinna być przedmiotem wspólnej troski oraz wspólnego finansowania – powiedział podczas konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przedstawił on propozycje klubu dotyczącą polityki prorodzinnej i tym samym polepszenia sytuacji wielu polskich rodzin. 

Lider PiS-u chce aby przekazywać 1% PKB na rozwój i wsparcie polityki prorodzinnej.  Oznacza to w praktyce, iż rodzice na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia dostawaliby 500 zł.

Jak podkreślił Jarosław Kaczyński – nie będzie to znaczącym obciążeniem dla podatników.

– To jest bardzo umiarkowane zwiększenie obciążeń, a jeżeli wziąć pod uwagę pewne możliwe oszczędności to obciążenia te mogą wzrosnąć bardzo niewiele. Można to tak zorganizować, przy czym w Polsce będzie to podstawa do tego żeby na każde dziecko (do ukończenia 18 roku życia) było 500 zł miesięcznie. To jest bardzo poważne szczególnie dla większości społeczeństwa, która żyje skromnie. To powinno zachęcać w wymiarze materialnych, ale także w innych wymiarach: kulturowym, moralnym do posiadania dzieci. To jest dobra droga do tego żeby rozwiązywać kryzys demograficzny w Polsce, ale także w innych krajach – powiedział Jarosław Kaczyński.

Lider PiS odniósł się również do dramatycznych wydarzeń jakie mają miejsce w szpitalach m.in. dotyczące śmierci dwójki dzieci we Włocławku. Przestrzegał, że „szpitalne jednostki służby zdrowia nie mogą być przedsiębiorstwami, pacjenci to nie są liczby, nad wykonania – to są ludzie, których trzeba leczyć”.

Mówił o swoistego rodzaju testamencie prof. Zbigniewa Religi, który musi być wprowadzony w życie, na poziomie zasad i organizacyjnym.

Likwidacja Narodowego Funduszu, sieć szpitali, gabinety lekarskie, w tym stomatologiczne, w szkołach. To musza być przedsięwzięcia, których podjęcie trzeba traktować jako bezwzględny warunek naprawy sytuacji w służbie zdrowia. Powtarzam: testament prof. Religi jest ciągle wyzwaniem, jest ciągle do wykonania – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Tymczasem na czwartek zaplanowano debatę w Sejmie nad wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl