fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] J. Kaczyński do seniorów: Udział w tych wyborach naprawdę jest całkowicie bezpieczny. Idźmy i głosujmy na Andrzeja Dudę

Mieliśmy do czynienia ze skutkami epidemii i z obawami pewnej części starszego pokolenia. Mogę zapewnić, że udział w tych wyborach naprawdę jest całkowicie bezpieczny. Ośmielam się zwrócić do tego pokolenia, bo sam do niego należę, żeby iść na wybory. One są ważne dla każdego z Państwa, są ważne dla przyszłości Państwa dzieci i wnuków. Idźmy na wybory i głosujmy na Andrzeja Dudę – apelował Jarosław Kaczyński, prezes PiS, w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich mieliśmy do czynienia z bardzo niską frekwencją wśród głosujących seniorów. W porównaniu do jesiennych wyborów parlamentarnych, ponad milion seniorów nie udało się do urn wyborczych.

– Mieliśmy do czynienia ze skutkami epidemii i z obawami pewnej części starszego pokolenia. Mogę zapewnić, że udział w tych wyborach naprawdę jest całkowicie bezpieczny, bezpieczniejszy nawet niż pójście do sklepu. Naprawdę nie ma się czego obawiać – podkreślał Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że w Polsce epidemia koronawirusa „miała stosunkowo bardzo łagodny przebieg”.

– Trzeba być bardzo ostrożnym, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, przygotowania na przyszłość, żeby nic takiego nie mogło się powtórzyć. Każde ludzkie życie ma wartość niemierzalną i każde ludzkie życie przedwcześnie zakończone jest wielkim bólem, ale jak na to wszystko, co działo się w Europie, naprawdę nam się udało to dobrze przeprowadzić. Udało się to dzięki sprawnej władzy, sprawnemu Ministerstwu Zdrowia i rządowi. Dziś nie ma się czego bać – zapewniał były premier.

Gość TV Trwam zaapelował do seniorów, dla których – jego zdaniem – te wybory również powinny mieć ogromne znaczenie, aby poszli do lokali wyborczych i oddali swój głos na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę. Ponadto Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie, zgodnie z którym osoby powyżej 60. roku życia będą miały pierwszeństwo do głosowania.

– Bardzo bym prosił i ośmielam się zwrócić do tego pokolenia, bo sam do niego należę, żeby iść na wybory. One są ważne dla każdego z Państwa, są ważne dla przyszłości Państwa dzieci i wnuków. (…) Kultura naszych przeciwników, którzy chcą ją zaszczepić w Polsce, wręcz wmusić ją w Polaków, nie szanuje ludzkiego życia – nie tylko życia poczętego, ale nie szanuje również życia ludzi starszych. Eutanazja, która niekiedy w Europie przybiera charakter przymusowy, jest tego najlepszym dowodem. Nie idźmy w tym kierunku. Idźmy na wybory i głosujmy – głosujmy na Andrzeja Dudę, bo on jest gwarancją, że Polska w tym kierunku nie pójdzie – akcentował Jarosław Kaczyński.

 

radiomaryja.pl

drukuj