Wkrótce spotkanie Karczewskiego i Dudy ws. terminu referendum

4. czerwca ma odbyć się rozmowa marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z prezydentem Andrzejem Dudą. W Nowym Mieście nad Pilicą politycy mają dyskutować o tym, jaki termin będzie najlepszy na przeprowadzenie referendum ws. Konstytucji RP.

Marszałek Senatu ma zapytać prezydenta jakie pytania referendalne przewiduje oraz zaproponuje przeprowadzenie konsultacji społecznych.

Stanisław Karczewski ocenił, że jest za wcześnie, aby wydawać opinię, czy 11 listopada 2018 r. jest dobrą datą na plebiscyt.

– Podchodzę przede wszystkim z wielkim szacunkiem do inicjatywy pana prezydenta oraz z zainteresowaniem i nadzieją, że ta inicjatywa spowoduje debatę ogólno-społeczną, narodową nt. najważniejszego aktu prawnego jakim jest Konstytucja. Głosy, które pojawiały się i mówią, że ta Konstytucja jest doskonała – są nieprawdziwe. Wszyscy wiemy i widzimy, że obecna Konstytucja wymaga zmian, poprawy, być może jest potrzeba napisania nowej konstytucji. Po to jest ta dyskusja. Bardzo dobrze, że pan prezydent zgłosił taką inicjatywę. Sam wielokrotnie będę rozmawiał z panem prezydentem; najbliższe spotkanie odbędzie się 4 czerwca u mnie w Nowym Mieście nad Pilicą – powiedział Stanisław Karczewski.    

Marszałek zaznaczył, że przeprowadzenie referendum 11 listopada 2018 r. ma swoje plusy i minusy. W tym terminie byłaby większa frekwencja, ale – jak mówił – przeciw takiemu terminowi jest „koincydencja” z wyborami samorządowymi.

Szef państwa polskiego poinformował, że zwróci się do Senatu, aby 11 listopada 2018 r. odbyło się referendum konsultacyjne ws. ustawy zasadniczej.

Zdaniem prezydenta, Polska potrzebuje nowej konstytucji. 11 listopada 2018 r., to również wynikająca z kodeksu wyborczego data wyborów samorządowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl