fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: Razem z prezydentem A. Dudą nie dopuścimy do powrotu „turboliberalnej”

Razem z prezydentem Andrzejem Dudą nie dopuścimy do powrotu „turboliberalnej” polityki Leszka Balcerowicza i Donalda Tuska; Balcerowicz to przyjaciel Rafała Trzaskowskiego – powiedział w niedzielę w Sławnie (woj. zachodniopomorskie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier mówił na spotkaniu z mieszkańcami, że rząd chce rozwoju sprawiedliwej Polski razem z prezydentem Andrzejem Dudą. Powiedział też, że w niedzielę poparcia kandydatowi KO Rafałowi Trzaskowskiemu udzielił były polityk Janusz Palikot.

„To jest właśnie całe oblicze Trzaskowskiego – Palikot i Rabiej koło niego” – mówił szef rządu.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Sławno i sąsiednie powiaty ucierpiały w czasie transformacji.

„Tutaj było wiele PGR-ów, na tych ziemiach, wiem doskonale, jak one ucierpiały, przez kogo ucierpiały – Balcerowicz, dokładnie, to przyjaciel Trzaskowskiego, Balcerowicz – przyjaciel neoliberałów, przyjaciel PO. Balcerowicz, Budka, Trzaskowski – wystrzegajmy się ich” – zaznaczył.

„Nie dopuścimy razem z prezydentem Andrzejem Dudą do powrotu tej neoliberalnej, turboliberalnej polityki Balcerowicza i Tuska, nigdy więcej tej polityki” – powiedział premier.

„Jeśli chcemy dalej zmieniać Polskę, jeśli chcemy spokoju, stabilności i rozwoju to nie możemy stawiać na kogoś, kto wsadza kij w szprychy, wetokracja, weto dla weta, nie bo nie, wieczna wojna – to jest ich plan na zniszczenie tego, co zrobiliśmy” – powiedział o politycznych oponentach Mateusz Morawiecki.

Jak mówił, wybór między kandydatami na prezydenta to zasadniczy wybór.

„Pomiędzy szalbierską polityką, kuglarstwem, farbowanymi lisami, mowa trawa, sypanie piachem w oczy, to, co robi Trzaskowski – tak pieje jak wiatr zawieje a solidnym patriotą, jakim jest prezydent Andrzej Duda. To wielki wybór dla Polski, fundamentalny” – wskazał szef rządu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl