fot. PAP/Grzegorz Momot

Zakopane: Prezydent A. Duda zainaugurował charytatywne zawody narciarskie

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował w niedzielę rano w Zakopanem charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2020”. Prezydent, jako kapitan narciarskiej drużyny, rozpoczął wydarzenie zjeżdżając ze stoku z numerem jeden.

Prezydent podziękował za organizację – już po raz szósty – tych zawodów, których celem jest wsparcie młodych sportowców z niepełnosprawnościami. Organizatorką zawodów jest szefowa fundacji Handicap Zakopane, olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim Małgorzata Tlałka-Długosz.

„Dziękuję za zorganizowanie tego spotkania po raz kolejny, po to, żeby wspomóc codzienną pracę fundacji Handicap Zakopane, dzięki której jest możliwe prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych i sportowych z dziećmi, z młodzieżą. To jest wspaniały gest i to jest może najwspanialszy dar, kiedy sportowiec (…) może dać coś z siebie innym. Dziękuję bardzo wszystkim narciarzom, którzy przyjechali dzisiaj po to, żeby brać udział w tym wielkim sportowym wydarzeniu, dziękuję, że państwo poświęcacie czas” – mówił prezydent.

W zawodach bierze udział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali łącznie 698 km. W tym roku na starcie stanęły m.in. dwie legendy polskiego narciarstwa, siostry Tlałkówny – Małgorzata i Dorota.

Głównym sponsorem zawodów jest PZU Życie.

Fundacja Handicap Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

PAP

drukuj