PO krytykuje decyzję prezydenta A. Dudy o rezygnacji z udziału w Światowym Forum Holokaustu

Politycy Zjednoczonej Prawicy ze zrozumieniem przyjęli decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o rezygnacji z udziału w Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie. Z kolei członkowie Platformy Obywatelskiej krytykują postawę szefa państwa polskiego.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na antenie Radia Zet stwierdził, że prezydent Polski powinien być podczas uroczystości, nawet jeśli nie mógłby zabrać głosu.

Warto zauważyć, że forum organizuje wspólnie z Instytutem Yad Vashem oraz władzami Izraela, fundacja, która jest kierowana przez Wiaczesława Mosze Kantora – sojusznika prezydenta Rosji, a Władimir Putin w ostatnim czasie przekłamywał historię II wojny światowej.

Podczas wydarzenia planowane są wystąpienia przedstawiciela Moskwy i Berlina. Dla prezydenta Polski nie znaleziono jednak czasu.

O całą sprawę był pytany na antenie TV Trwam wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

– Jestem głęboko przekonany, że tam powinien być pan prezydent Andrzej Duda i że pan prezydent powinien mieć możliwość wypowiedzenia się. Bardzo żałuję, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Absolutnie rozumiem decyzję pana prezydenta, decyzję o nieuczestniczeniu w tych uroczystościach. Główne uroczystości będą miały miejsce 27 stycznia, wtedy pan prezydent, już z pewnym opóźnieniem, ale będzie mógł się odnieść do słów, które padną podczas tych uroczystości – powiedział Stanisław Karczewski.

23 stycznia w Yad Vashem ma pojawić się przedstawiciel Polski – zapowiedział szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych prof. Jacek Czaputowicz.

Polska, jak co roku, zorganizuje obchody na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau. 27 stycznia do Polski przyjedzie ponad 20 delegacji państwowych.

Honorowy patronat nad obchodami 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz objął prezydent RP Andrzej Duda.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl