fot. youtube.com

W. Gadowski: Światowe Forum Holocaustu w Izraelu jest zorganizowane, żeby oskarżyć Polaków

Światowe Forum Holocaustu w Izraelu jest zorganizowane, żeby oskarżyć Polaków. Musimy być czujni i przyglądać się temu, co będzie się działo w Izraelu i jakie będą padały zarzuty – powiedział w „Komentarzu Tygodnia” red. Witold Gadowski.

Andrzej Duda nie poleci do Izraela na Światowe Forum Holocaustu, zorganizowane w ramach 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. W tym kontekście Witold Gadowski zauważył, że najpierw zbagatelizowano incydent oplucia polskiego ambasadora w Tel Awiwie, a teraz nie zgodzono się na wystąpienie polskiego prezydenta podczas wspomnianych obchodów.

– Zabroniono polskiemu prezydentowi zabrania głosu w czasie Światowego Forum Holocaustu, które organizowane jest za pieniądze Wieczesława Mosze Kantora – rosyjskiego Żyda, szefa Europejskiego Forum Żydów i kilku innych organizacji żydowskich, a jednocześnie rosyjskiego oligarchy, któremu podlega przemysł chemiczny i nawozowy. Kantor usiłował w sposób przestępczy, naciskając i przekupując polskich polityków, przejąć tarnowskie Azoty, zapanować nad polską chemią. (…) Ten sam człowiek organizuje teraz Światowe Forum Holocaustu w Izraelu. Oczywiście firmuje to instytut Yad Vashem, który potwierdził, że polski prezydent nie ma prawa wystąpić – wyjaśnił redaktor.

Publicysta zaznaczył, że „skoro polski prezydent nie ma prawa tam wystąpić, to niech w czasie przemówień oficjeli – bo będą przemawiać przedstawiciele Francji, Niemiec, USA i Izraela – za polski głos wystarczy szumienie 6996 drzewek w Yad Vashem”.

– Każdy polski Sprawiedliwy wśród Narodów Świata ma swoje drzewko w instytucie Yad Vashem. Niech one szumią, gdy będą tam padały kłamstwa przeciwko Polsce, usiłujące wmanewrować ją w odpowiedzialność za niemieckie i rosyjsko-sowieckie zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej – podkreślił.

Witold Gadowski powiedział, że cieszy się z decyzji prezydenta, gdyż jest ona bardzo dobra. Jak jednak wskazał, „musimy być czujni i przyglądać się temu, co będzie się działo w Izraelu i jakie będą padały oskarżenia”.

– Po to jest organizowana ta cała szopka, żeby oskarżyć Polaków. My będziemy mieć rocznicę obchodów wkroczenia Armii Czerwonej do Auschwitz. Pragnę przypomnieć, że w barakach Auschwitz potem znajdowali się przywódcy powstania antykomunistycznego. Obozy wykorzystywano do męczenia Polaków. Proszę sobie przypomnieć Salomona Morela, psychopatycznego mordercę ze Świętochłowic, który do końca życia pobierał emeryturę od państwa Polskiego, bo wyjechał do Izraela. Zbrodniarz z obozów koncentracyjnych. Tylko już powojennych. I tak można narrację historyczną rozlewać w różne strony, tylko po co wzbudzać te emocje? Chodzi o pieniądze, prawda? O to, żeby siła nacisku wzrastała – zaznaczył redaktor.

radiomaryja.pl

drukuj