PAP/Radek Pietruszka

Prezydent A. Duda wręczył w Pekinie odznaczenia osobom zasłużonym dla rozwoju współpracy pomiędzy Polską a Chinami

Prezydent Polski, Andrzej Duda, przebywa z kilkudniową wizytą w Chinach. W niedzielę w ambasadzie RP w Pekinie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych.

Zgromadzonych powitał ambasador RP w Chińskiej Republice Ludowej, Jakub Kumoch.

– Witam serdecznie, Panie Prezydencie, ponownie w Chinach. Mam zaszczyt być świadkiem już trzeciej wizyty Pana Prezydenta. Cieszę się niezmiernie, że stosunki polsko-chińskie zostały doprowadzone do tego poziomu, że dzisiejsza wizyta swoją treścią przejdzie do historii – podkreślił Jakub Kumoch.  

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że stosunki pomiędzy Polską i Chinami były i są pozytywne. Dziękował też osobom wyróżnionym „za umacnianie w Chinach polskiego ducha”.

– Jeszcze raz dziękuję za budowanie znakomitych polsko-chińskich relacji. Dziękuję za budowanie ich w przestrzeni międzyludzkiej, gospodarczej i politycznej. Proszę o jeszcze – mówił Andrzej Duda.

W poniedziałek Prezydent RP spotka się z Chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Rozmowy mają dotyczyć m.in. kwestii związanych z wojną na Ukrainie i współpracy gospodarczej.

Prezydentowi Polski zależy również na otwarciu chińskiego rynku na nasze produkty rolne. Andrzej Duda ma też nadzieję na zwiększenie chińskich inwestycji nad Wisłą.

Prezydent weźmie również udział m.in. w otwarciu Światowego Forum Ekonomicznego. Do Pekinu udała się także Agata Kornahuser-Duda.

Oficjalna wizyta pary prezydenckiej w Chinach potrwa do środy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl