PAP/Tomasz Gzell

Prezydent A. Duda zaapelował o wywieszenie flag 11 listopada i odśpiewanie hymnu

O wywieszenie flag państwowych 11 listopada oraz o odśpiewanie hymnu narodowego o godz. 12.00 w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – zaapelował w poniedziałek w Warszawie prezydent Andrzej Duda.

 

Prezydent wraz z małżonką wziął udział w akcji pakowania i wysyłki flag państwowych. Inicjatywa została zorganizowana w budynku należącym do Poczty Polskiej w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

43,5 tys. flag państwowych trafi do władz wojewódzkich oraz wszystkich miejscowości w Polsce. Zostaną wywieszone 11 listopada.

Prezydent w swoim przemówieniu zaapelował, by tego dnia wszyscy Polacy rozwiesili flagi RP i odśpiewali wspólnie hymn narodowy.

– O to apeluję, aby wszyscy moi rodacy te flagi na 11 listopada wywiesili, aby się pod tymi polskimi flagami gromadzili, abyśmy pod tymi flagami o godz. 12.00 11 listopada – w najbliższą niedzielę – wszyscy razem stanęli i odśpiewali nasz hymn narodowy. Będzie on wtedy śpiewany uroczyście na uroczystości państwowej zmiany wart honorowych przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Chciałbym, żebyśmy go odśpiewali wszyscy. Chciałbym, żeby był śpiewany w każdym miejscu w Polsce i o to proszę – akcentował Andrzej Duda. 

Prezydent przypomniał, że flaga jest naszym symbolem narodowym. To barwy – jak dodał – za które umierali nasi dziadkowie walcząc o wolną Polskę.

Prezydent podziękował też Poczcie Polskiej oraz wolontariuszom za pomoc w dystrybucji polskich flag.

RIRM/PAP

drukuj