fot. flickr.com

Lubelska Unia Cyfrowa częścią Globalnej Szkoły Leczenia Stożka Rogówki

Lubelska Unia Cyfrowa została włączona do globalnej szkoły leczenia stożka rogówki. Podjęła także współpracę z uniwersytetem w Oslo.

Zamazany obraz, podwójne widzenie, częste swędzenie, a przez to pocieranie oczu – to objawy stożka rogówki. Pojawia się najczęściej w okresie dojrzewania czy też w wieku młodzieńczym. Im wcześniejsza diagnoza, tym większe szanse na zahamowanie stożka. W Polsce zabieg, który zatrzymuje rozwój schorzenia jest od niedawna refundowany. Trwają jednak prace nad wdrożeniem jak najbardziej skutecznych metod leczenia.

– W tej chwili w ramach Lubelskiej Unii Cyfrowej rozwijamy badania chorych – mam tu na myśli dzieci, młodzież – ze stożkiem rogówki.  Staramy się takie osoby wcześnie leczyć, a także badamy. Są duże badania przesiewowe dzieci w szkołach pod kątem wad refrakcji i pod kątem niedowidzenia – mówił kierownik katedry i kliniki okulistyki ogólnej i dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. Robert Rejdak.

Lubelska Unia Cyfrowa, by szukać jak najbardziej skutecznych metod leczenia, stała się częścią Globalnej Szkoły Leczenia Stożka Rogówki.

– Wraz z prof. Robertem Rejdakiem bardzo się cieszę z ogromnej współpracy w zakresie pracy badawczej pomiędzy nami w ramach Globalnej Szkoły Leczenia Stożka Rogówki – podkreślił prof. Ashraf Armia, szef Globalnej Szkoły Leczenia Stożka Rogówki.

Lubelscy okuliści podjęli także współpracę z uniwersytetem w Oslo.

– Podpisaliśmy umowę o współpracy i mamy w tej chwili konkretne zadania i plany zarówno na płaszczyźnie badań naukowych, jak i na płaszczyźnie kształcenia studentów i rezydentów w zakresie okulistyki – wskazał prof. Robert Rejdak.

Międzynarodowa wymiana doświadczeń ma na celu przede wszystkim dobro pacjenta. Okulistyka w Lublinie cały czas się rozwija i staje się ważnym ośrodkiem badawczym na mapie świata.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl