prezydent.pl

Prezydent wręczył Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Alfredzie i Józefowi Popiełuszkom

Prezydent Andrzej Duda wręczył Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Alfredzie oraz Józefowi Popiełuszkom.  Kameralna uroczystość odbyła się w Pałacu prezydenckim.

Brat bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Józef Popiełuszko wraz z żoną Alfredą świętują pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda wręczył im specjalne Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W uroczystości, obok pary prezydenckiej, udział wzięła rodzina błogosławionego księdza Jerzego.

Bardzo się cieszę. To ogromny zaszczyt dla nas, że możemy państwu osobiście te odznaczenia wręczyć. To taki staż przeszło dwa razy dłuższy niż nasz. Z wielką radością przyjmiemy państwa w Pałacu Prezydenckim. Przede wszystkim chcemy państwu życzyć następnych pięćdziesięciu lat. Plurimos annos, ale tak naprawdę w pierwszej kolejności zdrowia dla państwa i całej rodziny i takiego spokojnego, dobrego życia, żeby się państwu wszystko jak najlepiej układało. Proszę, żebyście państwo takie życzenia dla siebie i dla całej rodziny od nas przyjęli – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Na pytanie, jaka jest recepta na dobre życie małżeńskie, odpowiedziała Alfreda Popiełuszko.

– Nie ma tam róż bez kolców, ale trzeba to (oprzeć – red.) na zrozumieniu, miłości, wybaczaniu sobie, bo cóż więcej? Życie jak życie. Kogo Pan Bóg kocha, temu krzyżyki daje – powiedziała Alfreda Popiełuszko.

Alfreda i Józef Popiełuszkowie podkreślają, że czują wsparcie bł. ks. Jerzego, bo to jego proszą o pomoc w trudnych chwilach.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj