fot. PAP/Tomasz Gzell

Prezydent: Chcemy, aby Bank Pekao S.A. był ambasadorem Polski za granicą

Chcemy, by Bank Pekao S.A. jak najlepiej się rozwijał, wspierał polskich przedsiębiorców i był ambasadorem Polski za granicą – powiedział prezydent Andrzej Duda. Para prezydencka uczestniczyła wczoraj w Gali 90-lecia Banku Pekao S.A w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej, nawiązał do historii sektora bankowego w naszym kraju, wskazał też na zadania i rolę, jaką pełni Bank Pekao S.A. Wyraził zadowolenie z faktu, że ten bank znów jest w polskich rękach.

– Polskie podmioty gospodarcze, władze, Skarb Państwa, decydują o tym jak będzie ten bank funkcjonował. Myślę, że śmiało jako prezydent Rzeczypospolitej mogę powiedzieć, że ta wola jest jedna: chcemy, żeby bank jak najlepiej się rozwijał, wspierał polskich i zagranicznych przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w Polsce, a także współinwestować z polskimi podmiotami. Chcemy, aby w jak najlepszy sposób opiekował się pieniędzmi polskich obywateli – mówił Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że niedawno został otwarty oddział polskiego banku w Londynie. Wyraził nadzieję, że to dopiero początek, a kolejne placówki powstaną na całym świecie.

RIRM

drukuj